20 Haziran 2009

Ah Şu Kadınlar..


Son bir kaç gündür blog yazarları kadınların kadınlara olan düşmanlığından söz edip duruyorlar, bende kendi payıma düşeni biraz biziklemek istedim. Burdan da belirtmeliyim ki, hepsi çok güzel yazılardı, ellerinize sağlık.

Şimdi, kadının kadına olan düşmanlığı deyince pek çoğunuz gibi benimde aklıma erkek faktörü geliyor maalesef. Bazı kadınlar, diğerlerini ezerek, kötüleyerek erkek gözünde daha iyi bir yer de olma hayalleri kurduklarından dolayı, asla evrimini tamamlayamamış insan durumuna düştüklerini göremezler. "Ay şuna bak kamil can, salak kız manitasına neler yapıyor, ay blog da göt yazmış ne kadar ayııııp, kız dedigin az alttan almasını bilirr yaaa, ben hiç öyle şeyler yapmam..bik bik vik vik..." gibi yorumlar yapılmaması içten bile değildir. Peki nedir bu kızımızın derdi, tasası? Şöyle ki; yanındaki adama "bak osman can ben ondan daha iyiyim. Ye beni, kütürdet beni!" imajı vermek.

Ha o osmanlar, kamiller kıymet biliyorsa ne ala memleket, ah ne güzeldir istanbul! Ama işte sorun şu ki; erkekte kıymet bilmez ki. Erkek dedigin üç kağıtçıdır. O seninle, x hatun arasında ayrım gözetmez. Hepiniz aynısınız der geçer. O dedikoducu ise sende dedikoducusundur. Niye kendi kendini ne ele veriyorsun ki canım ablacım. Ne için döküyorsun güzel dilini? Evrimini tamamla da rahatla önce.

Yanlış anlaşılmasın; erkekler 10 numaradır, ne güzeldir onlarla hayat, allah başımızdan eksik etmesindir ama abartmamak lazım. Örnek verelim; kendinizi hikayenin hatun kişisi yerine koyun. Sevgilinizin eski kız arkadaşını bir türlü hazmedemiyorsunuz, içten içe deli oluyorsunuz kıza. Sonuçta her iki tarafta başka birileri ile beraber, uzun soluklu ilişkiler içinde. Ama gelin görün ki; her iki tarafta allahtan belalarını aradıkları için midir bilinmez, arada tekrar tekrar eski defterler açılır. Erkek merakının kurbanı olur, çünkü kadın ego tatmini peşindedir. Ya da yeni kızdan hoşlanmıyordur, tek amacı huzursuz etmektir.


Ne olur? Erkek eskisine "seni bir türlü unutamadım, ne güzel koştururdun peşinden beni, ah yıllanmış şarap gibisin şerefisizim!" türünde saçmalıklarla onun egosunu zirve yaptırır. Çakal eski sevgili ise; "bak benim ne güzel ilişkim var, ama bu da dursun kenarda, herkes beni sevsin layn!" düşüncesindedir. Erkek avdır, eski sevgilide yeni manita anlamaz avlar, rahatlar.

Bu hüzünlü ve tipik hikayenin sonunda, yeni manita hep eskiyi suçlar. "Vay ahlaksız, vay cibiliyetsiz kadın!" diye.. Şimdi tek suç eski manitanın mıdır? Tabii ki hayır. Kadın o, ego tatmini istiyor. Doğasında var ne yapsın.. Diğer bir yandan, niye kadının aklına, kendi erkeği zannettiği adamın karaktersiz ve kaypak bir erkek olduğu gelmez? Niye onu suçlamaz, neden bu kadar zavallı gibi davranır? Diyorum ben size, eski sevgililer sizin erkeğinizden gazı almadığı sürece zararsızdırlar. Sevgilinizde erkek olsun biraz da, arkasından güldürmesin kendine değil mi?

Şimdi sosyal mesaj veriyorum, biraz ciddiye alınsın.. :P
Siz kadınlar, evriminizi tamamlayın. Diğer kadınları sevin, kollayın. Onlarda sizden. Sataşmayın. Bakın keyfinize. Hayata karşı sağlam bir duruşa sahip olmayan erkeklerden uzak durun, kendi neslinizi sırf bu yüzden suçlamayın. Manitanız genellemelere uymuyorsa, gidin atlayın üstüne. Sabah öpücüğü verin bişi yapın artık. Ama onlara yaranmak için karaktersiz olmayın. Ha ille erkek erkek diyorsan canım arkadaşım, çık dışarı daha çok var onlardan.. bulursun yine.

neyse bak tansiyonum çıktı yine. canımı sıkmayın..
aushdadh :)

0 reactions: